ŠKOLNÍ VÝLET V ZIMĚ!

 • 14.11.2016

Betlémský příběh v minulém roce navštívilo téměř 6000 dětí mateřských i základních škol. Letos pro vás opět chystáme tajemné putování časoprostorem. Kapacita je omezena, proto se včas přihlašte.

ŠKOLNÍ VÝLET V ZIMĚ!

Tento vzdělávací vánoční program pro mateřské i základní školy je určen dětem od 3 do 15 let. Skládá se ze čtyř na sebe navazujících částí, 1. divadelního představení tzv. „ Betlémského příběhu“ v interiérech zámku (cca 45 minut), 2. prohlídky zámeckého Betlému v životní velikosti (15 minut) a 3. pohoštění v zámecké cukrárně (30 minut), kde všechny děti pohostíme teplým nápojem a vánočním lineckým srdcem.

Letošní novinkou je prodejní vánoční výstava, kde děti budou moci zakoupit vkusné, vánoční dárečky pro své rodiče i kamarády.
 

 1. Betlémský příběh aneb putování s andělem Arielem a holčičkou Barunkou do Betléma. Betlémský příběh je hrané divadelní představení, které se odehrává ve zcela přetvořených a kulisami vybavených prostorách zámecké expozice. Děti nejprve navštíví Barunčinu staročeskou chaloupku, kde se od její maminky dovídají, jaké tradice se dodržovali za dob našich babiček a prababiček. Barunka se též vyptává na původ Vánoc a na narození Ježíška. Místo spánku se pak neposedná Barunka vydává na cestu dalekou, chce být u toho, až se Ježíšek narodí. Bude spolu s dětmi a andělem Arielem cestovat nejen v čase, ale též po vysokých horách, pustých pouštích, půjde vesnicemi i lesem, potká pasáčky a lid, v Jeruzalémě se sčítající, tři vznešené krále a nenadále se octne na dobovém tržišti. Nakonec Barunka, Anděl i děti navštíví stálou expozici zámeckého Betlému v životní velikosti.
 2. Prohlídka zámeckého Betlému v životní velikosti
  V přízemí zámeckého areálu je instalován Betlém v životní velikosti. Několik na sebe navazujících prostor, chlív, Jeruzalém, pastviny a samozřejmě tajemná truhlička, která čeká na všechna dětská přání.
 3. Vánoční dobrůtka v zámecké cukrárně
  Zveme Vás do vánočně vyzdobené zámecké cukrárny, kde na děti čeká teplý zámecký čaj a vánoční cukroví. Posezení dokreslí zvuk koled a do krojů oblečená obsluha zámecké cukrárny. Celý zámek bude patřit tajemnému kouzlu Vánoc.
 4. Prodejní vánoční výstava
  Letos jsme pro Vás nově připravili jedinečnou prodejní výstavu, kde si děti mohou zakoupit ručně vyráběné perníčky, svíčky, patchworkové výrobky, originální šperky, dekorativní andílky i jiné vánoční zboží.

Dáreček pro každého!
Na konci od nás dostanete zámeckou vystřihovánku o putování do Betléma, speciálně vytvořenou pro děti mateřských i základních škol.

Doba trvání celého programu pro školy: 1,5 - 2  hodiny.
Přihlášku naleznete pod fotografiemi níže.

Více na telefonu +420 728 939 028.

Rezervace

Zámek Potštejn v médiích

Toulavá kamera 2009
Toulavá kamera 2011
Památkový inspektor na Zámku v Potštejně
iVysílání