Informace pro snoubence

Zvažujete-li možnosti svatebního obřadu, doporučujeme se vydat na vámi vytipovaná místa co nejdříve. Termíny svatebních obřadů se začínají plnit rok předem. Proto neváhejte a na místo se vypravte, nejlépe oba. U nás je možné navštívit obřadní místa po domluvě se svatebním koordinátorem kdykoli, včetně víkendů i večerních hodin.


Pokud jste přesvědčeni, že chcete mít svatbu na našem zámku, kontaktujte též matriku Vamberk, paní Prokešovou na telefonním čísle 494 548 124. Pod tuto matriku spadají ještě další obřadní místa, a tak se nesmí termíny ani časy jednotlivých obřadů překrývat.

Máte-li rezervován termín na matrice a jste-li domluveni s koordinátorem svatby ze zámku Potštejn, žádáme o zaplacení nevratné zálohy, která tvoří 50 % ceny svatebního obřadu. Tím budete mít termín pevně rezervován.

 

Společně se zamyslíme nad těmito důležitými body:

 • Výběr vhodného obřadního místa (U nás vám nabízíme tři obřadní síně.)
 • Organizaci celé svatby (Vy byste se na své svatbě měli cítit jako hosté, ne jako hostitelé. O organizaci svatby se tak postará naše zkušená svatební koordinátorka, se kterou se během několika schůzek seznámíte a společně naplánujete váš svatební den dle vašich představ.)
 • Výběr svatební hudby (Výběr svatebního doprovodu je jeden z nejdůležitějších aspektů celého obřadu. Hudba podtrhuje prožitky, a proto se společně zaměříme na volbu těch správných skladeb. Dostanete od nás několik svatebních CD, ale doporučujeme si hudební repertoár sestavit individuálně dle vašecho hudebního vkusu. Určitě vás však při tomto nelehkém úkolu nenecháme samotné.)
 • Výběr fotografa (Fotografa pro vaši svatbu je třeba zajistit co nejdříve. Mnozí bývají zamluveni i několik let dopředu. Pokud ho ještě nemáte a chtěli byste poradit, nabízíme vám seznam několika vynikajících fotografů z okolí, se kterými máme jen ty nejlepší zkušenosti. Mezi námi doporučované fotografy patří například Milan Zářecký z Kostelce nad OrlicíRené Jansa z České TřebovéAlena Šreflová z České TřebovéPetr Wagenknecht z Ústí nad Orlicí.)
 • Předání potřebných náležitostí (Jde o občanské průkazy snoubenců i svědků, snubní prsteny, eventuálně květiny, občerstvení apod.)
 • Řazení hostů (Řazení svatebčanů a svatebních hostů je ponecháno na domluvě se svatební koordinátorkou. Máte možnost se řadit klasicky, tedy ženich s maminkou, svědci, rodiče, blízká rodina, ostatní hosté, družičky a nakonec nevěsta s tatínkem, nebo necháme řazení za vás. Nevěsta se ženichem mohou jít společně na konci celého špalíru apod. Možností je mnoho, je třeba nalézt pouze ideální řešení právě pro vaši svatbu.)
 • Parkování (Parkování pro svatební hosty je zajištěno v těsné blízkosti zámku. Ve svatební den stojí na parkovišti pracovník zámku, který kolonu aut organizuje. Pokud by se všechna auta na parkoviště nevešla, poradíme vám, kde můžete pohodlně zaparkovat.)
 • Nástup nevěsty a družiček (Nevěsta je buď viděna již ráno, nebo má možnost být v utajení až do chvíle, kdy předstupuje před ženicha svatebním špalírem. Ten ji tak spatří až v okamžik, kdy jí to sluší nejvíce. Zpravidla bývá tento okamžik velice romantický.)
 • Květinová výzdoba (Pobavíme se o možnostech květinové výzdoby, zdali to necháte na nás, nebo si raději květinovou výzdobu doručíte sami.)
 • Přípitek (V ceně svatebního obřadu nabízíme pět sklenek dobrého bílého vína.)
 • Gratulace (Gratulace většinou trvají 15 až 30 minut podle počtu svatebních hostů.)
 • Házení rýže či okvětních lístků růží (Když novomanželé vycházejí z obřadní síně, svatebčané na ně házejí rýži symbolizují bohatství a plodnost. Mají také možnost házet okvětní lístky růží. Jejich vůně má snoubencům přilákat bohyni plodnosti. Svatební hosté mohou rovněž používat bublifuky, které zároveň zabaví i malé děti při závěrečném obřadu. Fotky s bublinkami vypadají moc pěkně.)
 • Skupinové fotografování (Skupinové fotografie je třeba pořídit hned po obřadu, než se nám svatební hosté rozutečou. Zdali bude mít skupina tvar srdce, nebo bude umístěna do nějakého zajímevého prostředí, necháme na vašem fotografovi.)
 • Fotografování v interiérech zámku (Fotografování v zámeckých interiérech je povoleno pouze svatebčanům v předem dohodnutých prostorách. V některých místnostech je totiž mobiliář zapůjčený z NPÚ a není možné jej fotografovat. Vy ale k sobě dostanete průvodkyni, která vás prostory určenými pro fotografování provede.)
 • Program pro svatební hosty (Svatebním hostům je k dispozici zámecké nádvoří i zámecká kavárna, kde svatební hosté relaxují v době, kdy se nevěsta se ženichem fotografují v zámeckých komnatách. O svatební hosty je třeba se tímto způsobem postarat, neboť čekání na parkovišti může být v parných letních měsících velice vyčerpávající. U nás svatební hosté v poklidu odpočívají nad šálkem dobré kávy, nebo se jdou projít do přilehlého zámeckého parku.Též svatebním hostům nabízíme možnost jít během vašeho fotografování na prohlídku zámeckých interiérů, což bývá zpravidla velice oblíbeným zpestřením svatebního dne. Nemusíte se stresovat, že na vás hosté nervozně čekají. Budete se v klidu fotografovat a užívat si zámeckého luxusu.)
 • Pořádání svatební hostiny (Pokud byste zatoužili po luxusní svatební hostině v nově zrekonstruovaných prostorách zámecké knihovny nebo zámecké kavárny, je třeba se rozmyslet velice rychle, neboť nabízíme tuto možnost pouze jednomu páru denně. Maximální kapacita této červeno-zlaté čalouněné místnosti s překrásnými lustry, honosnými závěsy a rodovou galerií je 40 osob při slavnostní svatební tabuli. K dispozici vám je též soukromá koupelna a zázemí pro catering. Doporučuji osobní schůzku.)
 • Možnost ubytování v zámecké hotelu (Zkusili jste již spát jako kníže nebo kněžna přímo na zámku? Nově zrekonstruovaný barokní zámek rodinného stylu z 18. století vám nabízí ubytování pro 18 osob v nadstandardně vybavených zámeckých pokojích a luxusních apartmá. Strávení svatební noci v zámeckém hotelu může být příjemným zakončením vašeho svatebního dne.)

Rezervace