Zámek a prohlídky

Kam vyrazit na výlet

Barokní zámek byl postaven v roce 1749 hrabětem Janem Ludvíkem Harbuval Chamaré. Nejtěžší období jeho existence už je překonáno a zámek se po rekonstrukci probouzí.

Tipy na výlet s dětmi ve východních čechách

Nabízíme vám prohlídku zámeckých interiérů, prohlídku sklepení (známý Bubákov) a pro malé děti máme připraven Pohádkov.

V roce 2010 byla také slavnostně otevřena nová zámecká místnost „U krbu“. Zpřístupněn byl rovněž zámecký park v anglickém stylu. Skvostem celého parku je nádherná růžová zahrada hned vedle zámku. V roce 2012 byly pro veřejnost otevřené nově zrekonstruované místnosti severního křídla, jmenovitě Zámecká knihovna, Pánská ložnice a Zámecká koupelna.

Velice populární jsou hrané prohlídky v barokních kostýmech pro děti i dospělé, které vás nadchnou a poučí zároveň. Vtipnou a originální formou nahlédnete do života místní šlechty z poloviny 18. století. Zámeckými komnatami vás provede hraběnka Anna Marie Harbuval Chamaré „osobně“ a po celou dobu se o vás bude starat poslušná služebná Maryčka. Společně si zatancujeme barokní tance v mramorovém sále, zazpíváme v hudebním salónku a dohromady budeme muset přelstít chamtivého hraběte, jež návštěvu z jiného století rozhodně nečeká. Pro ty nejšikovnější je připravena odměna.

Noční prohlídka zámku

Od roku 2011 zámek Potštejn připravuje pro návštěvníky nezapomenutelné noční zážitky, které předčí všechna vaše očekávání. Nebudete se pouze bát, také se zajisté zasmějete, budete mít možnost hodovat u stejné tabule s lakotným hrabětem Chamaré a co víc, společně nahlédneme do nočního života zámeckých pánů a dam z poloviny 18. století.

Nakonec vám nabízíme posezení v zámecké cukrárně, kde pro vás naše šikovné cukrářky denně pečou lahodné domácí zákusky.

Kontaktujte nás

Zámek Potštejn, Jarníkova 1
517 43 Potštejn

Marek Malý
mobil: +420 702 066 213
mobil: +420 728 939 028
e-mail: zamek@zamekpotstejn.cz

Tomáš Dvořák
mobil: +420 731 764 380
mobil: +420 702 188 769
e-mail: zamek@zamekpotstejn.cz
e-mail: hotel@zamekpotstejn.cz

Zámek Potštejn v médiích

Toulavá kamera 2009
Toulavá kamera 2011
Památkový inspektor na Zámku v Potštejně

Rezervace prohlídky