Zámek a prohlídky

Zámek Potštejn je kultura, historie i zábava pro děti i dospělé

Barokní zámek byl postaven v roce 1749 hrabětem Janem Ludvíkem Harbuval Chamaré. Nejtěžší období jeho existence už je překonáno a zámek se po rekonstrukci probudil a poskytuje návštěvníkům zábavu i kulturu.

Nabízíme vám prohlídku zámeckých interiérů, prohlídku sklepení (známý Bubákov) a pro malé děti máme připraven Pohádkov. Můžete si prohlédnout skvostné zámecké interiéry, které jsou v celém prvním patře a ve kterých žil hraběcí rod Chamaré i Dobřenský. K vidění je Zlatý salónek, knihovna,mramorový sál, kaple, ložnice, koupelna, hudební a dětský salónek a další. Odsud odcházel Antonín Chamaré hledat poklad na nedaleký hrad. Zpřístupněn byl rovněž zámecký park v anglickém stylu. Skvostem celého parku je nádherná růžová zahrada hned vedle zámku, oblíbené svatební místo.

Velice populární jsou hrané prohlídky v barokních kostýmech pro děti i dospělé, které vás nadchnou a poučí zároveň. Herci v kostýmech, coby profesoři kouzelnické školy, vás provedou celým zámkem. Prohlídka bude interaktivní, zábavná i poučná. Čeká vás hodina botaniky, jógy, moderní vědy. A možná potkáte i hraběnku. Pro ty nejšikovnější je připravena odměna.

Noční prohlídka zámku

Od roku 2011 zámek Potštejn připravuje pro návštěvníky nezapomenutelné noční zážitky, které předčí všechna vaše očekávání. Nebudete se pouze bát, také se zajisté zasmějete, budete mít možnost hodovat u stejné tabule s lakotným hrabětem Chamaré a co víc, společně nahlédneme do nočního života zámeckých pánů a dam z poloviny 18. století.

Nakonec vám nabízíme posezení v zámecké cukrárně, kde pro vás naše šikovné cukrářky denně pečou lahodné domácí zákusky.

Rezervace

Zámek Potštejn v médiích

Toulavá kamera 2009
Toulavá kamera 2011
Památkový inspektor na Zámku v Potštejně
iVysílání