Zimní školní výlet!

Hraný příběh o původu Vánoc v interiérech zámku Potštejn

Délka: doba trvání celého programu pro školy je cca 2 hodiny.

Rezervace pouze telefonicky na +420 702 131 216.

Vzdělávací vánoční program pro mateřské i základní školy je určen dětem od 3 do 15 let. Skládá se ze čtyř na sebe navazujících částí, 1. divadelního představení „Betlémského příběhu“ v interiérech zámku (cca 45 minut), 2. pohoštění v zámecké cukrárně (30 minut), kde děti pohostíme teplým nápojem a vánočním datlovým perníčkem, 3. prohlídky zámeckého Betlému v životní velikosti (10 minut), 4. světelná vánoční výstava a prodej dárečků (15–30 minut), kde děti budou moci zakoupit vkusné, vánoční dárečky pro rodiče či kamarády

 1. Betlémský příběh aneb putování s andělem Arielem a holčičkou Barunkou do Betléma.
  Betlémský příběh je hrané divadelní představení, které se odehrává ve zcela přetvořených a kulisami vybavených prostorách zámecké expozice. Děti nejprve navštíví Barunčinu staročeskou chaloupku, kde se od její maminky dovídají, jaké tradice se dodržovaly za dob našich babiček a prababiček. Barunka se též vyptává na původ Vánoc a na narození Ježíška. Místo spánku se pak neposedná Barunka vydává na cestu dalekou, chce být u toho až se Ježíšek narodí. Bude, spolu s dětmi a andělem Arielem, cestovat nejen v čase, ale též po vysokých horách, pustých pouštích, půjde vesnicemi i lesem, potká pasáčky a lid, v Jeruzalémě se sčítající, tři vznešené krále a nenadále se octne na dobovém tržišti. Nakonec Barunka, Anděl Ariel i děti vstoupí do Betléma, kde spatří překrásný výjev Svaté rodiny.
  (cca 45 min.)
 2. Pohoštění v zámecké cukrárně
  Zveme Vás do vánočně vyzdobené zámecké cukrárny, kde na děti čeká teplý čaj a domácí datlové perníčky. Posezení dokreslí zvuk koled a do kostýmů oblečená obsluha zámecké cukrárny. Celý zámek na Vás dýchne kouzlem Vánoc.
  (30 min.)
 3. Prohlídka zámeckého Betlému v životní velikosti
  V přízemí zámeckého areálu je instalován Betlém v životní velikosti. Několik na sebe navazujících prostor, chlév, Jeruzalém, pastviny a samozřejmě tajemná truhlička, která čeká na všechna dětská přání.
  (10 min.)

 4. Světelná vánoční výstava a prodej dárečků
  Unikátní výstava hracích a pohyblivých strojků s vánoční tématikou je soukromou sbírkou od pana Jindřich Frohdeho.  Průvodce vás zavede nejen do klasických staročeských vánoc, ale nahlédneme také do tradic a výzdoby z USA a Anglie. Pro všechny pak máme připraven vánoční obchůdek s perníky, svíčkami, šperk, adekorativními andílky a Betlémky. Dětem také nabízíme možnost koupě různých hraček a turistických upomínkových předmětů.
  (15–30 min.)

Kontaktujte nás

Zámek Potštejn, Jarníkova 1
517 43 Potštejn

Svatby:
mobil: +420 721 371 464
e-mail: zamekpotstejn@zamekpotstejn.cz

Provoz, program:
mobil: +420 728 939 028
e-mail: zamekpotstejn@zamekpotstejn.cz

Hotel:
mobil: +420 702 188 769
e-mail: hotelzamekpotstejn@gmail.com

Zámek Potštejn v médiích

Toulavá kamera 2009
Toulavá kamera 2011
Památkový inspektor na Zámku v Potštejně
iVysílání