Výlet pro děti na Zámek Potštejn (2,5 - 9 let)

S ohledem na současnou situaci bohužel nevíme, zda bude možné výlety uskutečnit, ale děláme vše pro to, aby vše dobře dopadlo. Dále se přihlašujte a mi vám včas dáme o situaci vědět.

Děkujeme za pochopení.
 

Termín: od 25. 5. 2020 do 25. 6. 2020

Délka programu: 100 až 120 minut (dle počtu dětí ve skupině)
Cena: 140 Kč/osobu. Pedagogický doprovod VSTUP A KÁVA zdarma!

V zámku a podzámčí 

Nový vzdělávací program pro mateřské a základní školy na motivy stejnojmenné povídky Boženy Němcové. Hlavním tématem je rozpor mezi životem chudého lidu a šlechty.

Co vlastně dělá člověka šťastným?

Odpovědí na otázku vám bude náš nový edukativně – zábavný  program  připravený speciálně pro dětské publikum ve věku od 2,5 do 9 let. Prohlídka zámku i stezka v parku jsou nejen vzdělávací, ale i zábavné a zaručujeme vám, že se pobaví jak děti, tak i jejich doprovod. Celý program je interaktivní, vše je třeba prozkoumat a vyzkoušet. Zkrátka, rázem se ocitnete ve skutečném zámku se šlechtickými obyvateli s jejich výjimečným životem, ale poznáte i život chudinský.

Hraná kostýmovaná prohlídka zámku (45 min.)

Píše se rok 1852 a hraběnka Elizabeth Harbuval Chamaré se právě vdala za Prokopa Jana ml. Dobřensého z Dobřenic. I když by se mohla radovat z překrásných svatebních oslav, brzkéhonarození jejich dítěte, přepychu zámeckého šlechtického života, luxusních šatů,  šperků, nadbytku jídla i zábavy. Hrabě a služebnictvo jí splní každičké její přání. Plesy, hony i návštěvy spřátelených rodin jsou na denním pořádku. Avšak hraběnka pociťuje ve svém životě prázdnotu, zajímá se jen o svého psíka.

Náhoda tomu chce, že dobrosrdečná zámecká kuchařka Josefína potajmu vynáší zbytky jídla od panských hostin těm nejchudším z nejchudších. Hraběnka ji přistihne a poprvé v životě navštíví podzámčí. Je zděšena. Přítel pana hraběte a laskavý rodinný lékař Emanuel Přeslička vypráví nespokojené hraběnce o životě v podzámčí. Chudý lid živoří, je zužován neúrodou, nedostatkem jídla, cholerou a beznadějí.

Hraběnka Elizabeth prohlédne a slíbí si, že se postará o lepší život poddaných na jejich panství. Jak se s tímto nelehkým úkolem vyrovná? Co udělá, kdo ji pomůže? Dozvíte se na naší nové prohlídce potštejnským zámkem.

Stezka v zámeckém parku (45 min.)

Dobrodružná stezka v zámeckém parku dle historické mapy je vybudovaná v návaznosti na hranou prohlídku zámku. Čekají na vás stanoviště s dobovými úkoly.

Odměna pro každé dítě

Každý návštěvník si odnese dárek a dostane sladkou dobrůtku, zkrátka máte se na co těšit!

Kontaktujte nás

Zámek Potštejn, Jarníkova 1
517 43 Potštejn

Svatby:
mobil: +420 721 371 464
e-mail: zamekpotstejn@zamekpotstejn.cz

Provoz, program:
mobil: +420 728 939 028
e-mail: zamekpotstejn@zamekpotstejn.cz

Hotel:
mobil: +420 702 188 769
e-mail: hotelzamekpotstejn@gmail.com

Zámek Potštejn v médiích

Toulavá kamera 2009
Toulavá kamera 2011
Památkový inspektor na Zámku v Potštejně
iVysílání

Zeptejte se nás

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem vyřízení odpovědi na daný dotaz.