Výlet pro děti na Zámek Potštejn (2,5 - 9 let)


Připravujeme zcela nový školní program pro rok 2020. Možnost přihlášení bude od 1.února 2020. 
 

Termín: od 25. 5. 2020 do 25. 6. 2020

Délka programu: 100 až 120 minut (dle počtu dětí ve skupině)
Cena: 160 Kč/osobu. Pedagogický doprovod VSTUP A KÁVA zdarma!

Hraběnčiny nové šaty 

Náš edukativně-zábavný program je připraven speciálně pro dětské publikum ve věku od 2,5 do 9 let. Prohlídka zámku i stezka v parku jsou hlavně zábavné a zaručujeme vám, že se pobaví jak děti, tak i jejich doprovod. Celý program je interaktivní, vše je třeba vyzkoušet a prozkoumat. Zkrátka, rázem se ocitnete ve skutečném barokním zámku s šlechtickými obyvateli a jejich výjimečným životem.

Zámek Potštejn hraběte Jana Antonína Harbuval Chamaré chystá velikou slávu, dnes večer se koná barokní ples, sjíždí se šlechta a panstvo ze širokého okolí. Služebnictvo běhá, uklízí, smýčí, vaří, peče, nakládá a špikuje. Komorná Dora Vám předvede, co všechno musí ještě dneska zvládnout. Paní hraběnka je churavá, leží v posteli, naříká a má veliké trápení. Střídají se u ní lékaři a ranhojiči z celé země a nikdo nemůže přijít na to, proč je tak pobledlá. Nepomáhá ani čerstvý vzduch, bylinná lázeň, obklady ani pouštění žilou. Že by ji snad vyléčily ty překrásné nové šaty, co jí pan hrabě na bál slíbil? Jenže pan hrabě Chamaré má starostí dost, je třeba velice brzy nalézti tajemný poklad ukrytý na místním hradě, neboť stavba nového panství novohradského již započala a bez řádné finanční injekce nebude ani nový zámek, ani hraběnčiny nové šaty. Jak to všechno dopadne? Přijeďte to zjistit! Celý program se skládá ze čtyř na sebe navazujících částí, hrané prohlídky zámku, stezky v parku, prohlídky výstavy králíků a morčat a předání odměny.

Hraná kostýmovaná prohlídka zámku (45 min.)

Děti v praxi uvidí komornou Doru připravovat zámeckou jídelnu na hostinu, Dorka vám  povypráví, co vše má na starosti. Ještě naklidit pánský pokoj, zlatý salónek i záhadnou středověkou místnost. Co tady dělá to živé prase? Kuchtíku, odnes ho! Dále vás čeká hraběnka v negližé, její koupel, demonstrace oblékání do korzetu, šatů a líčení. Navštívíte hraběnčinu šatnu plnou nádherných dobových rób, paruk a šperků. A co víc, společně si děti zatancují s hraběnkou a hrabětem ve skvostném mramorovém sále. Pan hrabě dětem zazpívá a zahraje, ukáže pánskou pracovnu a přiblíží dětem proces hledání pokladu na místním hradě. Má na to mapy, plány, přístroje, krumpáče, šťourátka a hledátka. Neméně bude děti zajímat dětský pokoj plný dobových hraček. A ty nové šaty?

Stezka v zámeckém parku (45 min.)

Dobrodružná stezka v zámeckém parku je vybudována v návaznosti na hranou prohlídku, děti tedy budou hledat poklad hraběte Chamaré. Pět stanovišť s dobovými úkoly  dle historické mapy, bude pro každého velkou zábavou. 

Odměna pro každé dítě

Každý návštěvník si odnese dárek a dostane sladkou dobrůtku, zkrátka máte se na co těšit!

Výstava králíků a morčat  (15 min.)

Hrabě Chamaré má rád králíky, morčata a jiná chlupatá zvířátka, která mu pomáhají s hledáním pokladu. Zkuste porozumět jejich řeči a zvířátka navštivte. Věříme, že se vám budou líbit.

Kontaktujte nás

Zámek Potštejn, Jarníkova 1
517 43 Potštejn

Svatby:
mobil: +420 721 371 464
e-mail: zamekpotstejn@zamekpotstejn.cz

Provoz, program:
mobil: +420 728 939 028
e-mail: zamekpotstejn@zamekpotstejn.cz

Hotel:
mobil: +420 702 188 769
e-mail: hotelzamekpotstejn@gmail.com

Zámek Potštejn v médiích

Toulavá kamera 2009
Toulavá kamera 2011
Památkový inspektor na Zámku v Potštejně
iVysílání

Zeptejte se nás

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem vyřízení odpovědi na daný dotaz.