Výlet pro děti na Zámek Potštejn (9 - 15 let)

S ohledem na současnou situaci bohužel nevíme, zda bude možné výlety uskutečnit, ale děláme vše pro to, aby vše dobře dopadlo. Dále se přihlašujte a mi vám včas dáme o situaci vědět.
 

Děkujeme za pochopení.

Termín: od 25. 5. 2020 do 25. 6. 2020

Délka programu: 100 až 120 minut (dle počtu dětí ve skupině)
Cena: 160 Kč/osobu. Pedagogický doprovod VSTUP A KÁVA zdarma!

V zámku a podzámčí a Bubákov

Nový vzdělávací program pro mateřské a základní školy na motivy stejnojmenné povídky Boženy Němcové. Hlavním tématem je rozpor mezi životem chudého lidu a šlechty.

Co vlastně dělá člověka šťastným?

Odpovědí na otázku vám bude náš nový edukativně – zábavný  program  připravený speciálně pro dětské publikum ve věku od 9 do 15 let. Prohlídka zámku i stezka v parku jsou nejen vzdělávací, ale i zábavné a zaručujeme vám, že se pobaví jak děti, tak i jejich doprovod. Celý program je interaktivní, vše je třeba prozkoumat a vyzkoušet. Zkrátka, rázem se ocitnete ve skutečném zámku se šlechtickými obyvateli s jejich výjimečným životem, ale poznáte i život chudinský.

Hraná kostýmovaná prohlídka zámku (45 min.)

Píše se rok 1852 a hraběnka Elizabeth Harbuval Chamaré se právě vdala za Prokopa Jana ml. Dobřensého z Dobřenic. I když by se mohla radovat z překrásných svatebních oslav, brzkéhonarození jejich dítěte, přepychu zámeckého šlechtického života, luxusních šatů,  šperků, nadbytku jídla i zábavy. Hrabě a služebnictvo jí splní každičké její přání. Plesy, hony i návštěvy spřátelených rodin jsou na denním pořádku. Avšak hraběnka pociťuje ve svém životě prázdnotu, zajímá se jen o svého psíka.

Náhoda tomu chce, že dobrosrdečná zámecká kuchařka Josefína potajmu vynáší zbytky jídla od panských hostin těm nejchudším z nejchudších. Hraběnka ji přistihne a poprvé v životě navštíví podzámčí. Je zděšena. Přítel pana hraběte a laskavý rodinný lékař Emanuel Přeslička vypráví nespokojené hraběnce o životě v podzámčí. Chudý lid živoří, je zužován neúrodou, nedostatkem jídla, cholerou a beznadějí.

Hraběnka Elizabeth prohlédne a slíbí si, že se postará o lepší život poddaných na jejich panství. Jak se s tímto nelehkým úkolem vyrovná? Co udělá, kdo ji pomůže? Dozvíte se na naší nové prohlídce potštejnským zámkem.

Strašidelné sklepení BUBÁKOV

Zveme vás na strašidelnou cestu zámeckým sklepením, kde jsme pro Vás připravili příběh z potštejnské minulosti plné tajemných duchů historických postav. Expozice je strašidelná a současně zábavná i poučná. Setkáte se například s loupeživým rytířem Mikulášem z Potštejna a jeho oddaným pomocníkem Křivohubým Ješkem nebo Karlem IV. či Janem Lucemburským. Rázem se ocitnete v jiném století. A záhadný poštejnský poklad? Určitě tu někde musí být!

Odměna pro každé dítě

Každý návštěvník si odnese dárek a dostane sladkou dobrůtku, zkrátka máte se na co těšit!

Kontaktujte nás

Zámek Potštejn, Jarníkova 1
517 43 Potštejn

Svatby:
mobil: +420 721 371 464
e-mail: zamekpotstejn@zamekpotstejn.cz

Provoz, program:
mobil: +420 728 939 028
e-mail: zamekpotstejn@zamekpotstejn.cz

Hotel:
mobil: +420 702 188 769
e-mail: hotelzamekpotstejn@gmail.com

Zámek Potštejn v médiích

Toulavá kamera 2009
Toulavá kamera 2011
Památkový inspektor na Zámku v Potštejně
iVysílání

Rezervace ubytování

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem vyřízení odpovědi na daný dotaz.