Betlémský příběh PRO VEŘEJNOST: hrané vánoční prohlídky zámku - 3., 10. a 17. prosince

 • 3.12.2016

Přerušte vánoční shon a načerpejte atmosféru pravých Vánoc na adventně vyzdobeném zámku v Potštejně.

Betlémský příběh PRO VEŘEJNOST: hrané vánoční prohlídky zámku - 3., 10. a 17. prosince

REZERVACE NUTNÁ! - TELEFON 728 939 028!!!

Návštěvníci zámku se v tomto adventním čase dozvědí informace o tradičních vánočních zvycích a prožijí betlémský příběh, který vysvětluje původ tradic vánočních svátků. Návštěvníci zámku si zároveň během betlémského putování uvědomí, že vánoce nejsou jen o velkém množství dárků, stresu a vánočním úklidu, ale o lásce k bližnímu, pocitu radosti a zastavení se od běžného pracovního shonu.

Tato již tradiční prohlídka zámeckých interiérů vyzdobených ve vánočním duchu a duchu tradic staročeských vánočních zvyků. Samozřejmě je vyhledávaná jak generacemi dříve narozenými, tak i rodinami s dětmi, kdy zejména nejmenší návštěvníci se k nám každoročně rádi vracejí. Nevšední kulturní zážitek je určený opravdu pro každého.

Letos vás na zámku čeká:

 1. Betlémský příběh aneb putování s andělem Arielem a holčičkou Barunkou do Betléma. Betlémský příběh je hrané divadelní představení, které se odehrává ve zcela přetvořených a kulisami vybavených prostorách zámecké expozice. Děti nejprve navštíví Barunčinu staročeskou chaloupku, kde se od její maminky dovídají, jaké tradice se dodržovali za dob našich babiček a prababiček. Barunka se též vyptává na původ Vánoc a na narození Ježíška. Místo spánku se pak neposedná Barunka vydává na cestu dalekou, chce být u toho, až se Ježíšek narodí. Bude spolu s dětmi a andělem Arielem cestovat nejen v čase, ale též po vysokých horách, pustých pouštích, půjde vesnicemi i lesem, potká pasáčky a lid, v Jeruzalémě se sčítající, tři vznešené krále a nenadále se octne na dobovém tržišti. Nakonec Barunka, Anděl i děti navštíví stálou expozici zámeckého Betlému v životní velikosti.
 2. Prohlídka zámeckého Betlému v životní velikosti
  V přízemí zámeckého areálu je instalován Betlém v životní velikosti. Několik na sebe navazujících prostor, chlív, Jeruzalém, pastviny a samozřejmě tajemná truhlička, která čeká na všechna dětská přání.
 3. Možnost posezení v zámecké cukrárně
  Zveme Vás do vánočně vyzdobené zámecké cukrárny, kde na Vás čeká teplý zámecký čaj, výborný punč, domácí zákusky vyrobené v zámecké cukrárně i vánoční cukroví. Posezení dokreslí zvuk koled a do krojů oblečená obsluha zámecké cukrárny. Celý zámek bude patřit tajemnému kouzlu Vánoc.
 4. Prodejní vánoční výstava
  Letos jsme pro Vás nově připravili jedinečnou prodejní výstavu, kde si děti mohou zakoupit ručně vyráběné perníčky, svíčky, patchworkové výrobky, originální šperky, dekorativní andílky i jiné vánoční zboží.
 5. Výstava ptachworku
 6. Vánoční koncert na zámeckém nádvoří - 17:00 hodin

Dáreček pro každé dítě! Na konci od nás dostanete zámeckou vystřihovánku o putování do Betléma, speciálně vytvořenou pro děti, které s námi putovali až do Betléma!

Zámek Potštejn ožívá každou adventní sobotu odpoledne. Už se na Vás těšíme!

Kdy: 3., 10. a 17. prosince vždy od 11:00 do 17:00 hodin
Délka: Betlémský příběh trvá 45 minut, časová náročnost na všchny připravené zajímavosti je cca 2 hodiny
3. prosince přijde také Mikuláš, čert a anděl a budeme rozsvícet zámecký vánoční strom na nádvoří.

REZERVACE NUTNÁ! na prohlídku zvanou Betlémský příběh je nutno se předem rezervovat na telefonu 728 939 028. Těšíme se nashledanou.

Rezervace

Zámek Potštejn v médiích

Toulavá kamera 2009
Toulavá kamera 2011
Památkový inspektor na Zámku v Potštejně
iVysílání