Restaurace

Vyhládlo Vám, ale nemáte zrovna chuť na žádnou laskominu ze zámecké cukrárny? Nevadí. V okolí zámku Potštejn najdete více gastronomických zařízení, v nichž si určitě něco dobrého vyberete. Máte chuť na něco z denního menu, minutku, nebo se necháte zlákat originálním pivním sortimentem? Každopádně si pochutnáte.

Hotel Praha

Přibližně 80 metrů od průčelí zámku najdete restauraci hotelu Praha. Pokud chcete na svém výletu poobědvat v klasické turistické restauraci, pak vám doporučujeme zavítat právě sem. Nekuřácká restaurace s kapacitou 34 míst a salónkem pro 24 míst má dostatek prostoru pro osazenstvo celého autobusu. V létě poseďte na veliké zahrádce této restaurace. Vzrostlé lípy nad vašimi hlavami váám zajistí příjemný stín. O celkovou spokojenost se postará chutná místní kuchyně. Jídelníček je bohatý. Nabízí nejen minutky, ale i denní menu. Ceny vás nezaskočí.

Hotel Slavie

Asi 110 metrů od průčelí zámku Potštejn je třeba ujít, abyste se dostali k restauraci hotelu Slavie. Celková kapacita 50 míst bude dostatečná pro vaši výpravu, a pokud by to přeci jen bylo málo, je zde k dispozici velký sál pro 200 osob. V chladných podzimních či jarních měsících oceníte salónek pro 30 osob s krbem. V létě jsou k dispozici dvě zahrádky s obsluhou.

Pivovar Clock

Návštěvníci zámku starší 18 let ocení jedinečnost místního pivovaru Clock s neortodoxním přístupem. Nabídka pivovaru je mimořádná a rozhodně stojí za ochutnání. Kolik z pivařů zná místní dvanáctku American Pale Ale nebo pivo Goldie 11° Weizenbier? A to není vše. Místní pivní sortiment nabízí 6 stálých druhů piv a vedle toho limitované edice. Piva jsou vařená k různým příležitostem, jako je například Tekutý kapřík. Aby Vás po takovém koštování čekal i bezpečný návrat domů, doporučujeme ubytování na zámku. Teprve pak zůstane pěkná vzpomínka.